van der Horst

De Proost domineert tweede VAS-treffen in Arendonk

Michiel De Proost
Michiel De Proost
De tweede wedstrijd om het regionaal rallycross kampioenschap op het Glosso-circuit in Arendonk is geen hoogvlieger geworden. De weergoden zaten ditmaal wel in de goede richting. Een magere lentezon en een frisse wind, en een spannende wedstrijdsfeer waren de ingrediënten die op het menu stonden. 37 rijders daagden op om punten te verzamelen voor het kampioenschap, waarin net als vorig seizoen opnieuw twee schrapresultaten in rekening kunnen worden gebracht. Maar de weg is nog lang en eerst blikken we even terug op de tweede race van het seizoen.
Opnieuw De Proost in klasse A
Net als bij de aftrap van het seizoen, die enkele weken geleden plaatsvond op het Duivelsberg-circuit, stond ook nu geen maat op Michiel De Proost (Honda Civic). De Proost kocht de ex-Raf Maes-bolide en begint er steeds meer voeling mee te krijgen. Het gaspedaal van de snelle Honda heeft de rijder uit Arendonk inmiddels gevonden. De keerzijde van de medaille is dat slechts vier rijders de weg naar de inschrijvingstafel vonden, al kwam Danny Kunnen (Toyota Corolla) nu wel op de proppen. Kunnen werd immers al eens kampioen, kende verleden jaar een pechseizoen en heeft dus nog wat goed te maken. De rijder uit Kinrooi deed meteen een worp naar twee snelle chrono’s in de eerste en tweede reeks. De Proost nam de derde reeks voor zijn rekening. Robin De Bolle (Toyota MR2) kende opnieuw een pechdag. De versnellingsbak gaf vroegtijdig de geest waardoor opnieuw geen punten konden worden gescoord. Inmiddels had Danny Kunnen zich een weg weten te banen richting de A-finale. Michiel De Proost gaf de snelle Honda echter goed de sporen gaf en hield Danny Kunnen netjes achter zich. Kunnen dook dan maar meteen richting de Joker-ronde. Inmiddels was de voorsprong van De Proost zodanig groot geworden waardoor de winst opnieuw zijn richting uitkwam. Danny Kunnen ging als tweede over de meet, voor Tommy Van Bruyssel (Mitsubishi Colt). “Ik had vandaag aardig wat problemen met de grip van de wagen. Uit voorzorg had ik voor aanvang van de derde reeks nieuwe bandenlaten monteren en dat loonde achteraf natuurlijk. Het gevoel met de wagen isook alweer een stuk beter geworden. Ik ben uiteraard heel tevreden met dit resultaat", aldus De Proost.
Spannende overwinning voor Wilms in B-reeks
Bob Wilms
Bob Wilms
Het was geen makkelijke opdracht voor Bob Wilms (Opel Corsa). De rijder uit Rijkevorsel won de openingswedstrijd in Maasmechelen en wilde zonder meer de lijn doortrekken voor de tweede confrontatie op de Glosso-omloop. Wilms reed in de reeksen tot tweemaal toe naar een snelle chrono maar werd aardig op de hielen gezeten door Robin Gielen (Opel Corsa) en Nick Dierckx (Opel Astra). De beste plaats was wel opnieuw voor Wilms, die in de eerste reeks in contact was gekomen met Robbe Goris (Opel Corsa D). Gelukkig zonder veel erg maar de snelle Corsa van Wilms droeg er wel de sporen van. De beste plaats was opnieuw voor Wilms in de A -finale. Daar kreeg hij al snel gezelschap van Wouter Nijssen (Opel Corsa). Nijssen moest forfait geven voor de eerste reeks maar ging in de finale meteen jagen op de Wilms. Nijssen nam even het roer over en ging al snel richting de Joker-ronde. Wilms ging vervolgens vol op de trappers staan en bouwde een grote voorsprong uit op Nijssen en greep opnieuw de zege. Nijssen werd heel knap tweede voor nieuwkomer Nick Dierckx. “Net als in Maasmechelen had ik opnieuw problemen om het vermogen aan de grond te krijgen. Met besmeurde vuile banden aan de start verschijnen is geen natuurlijk geen prettige bedoeling. Ik had ook een licht contact met Robbe Goris maar gelukkig bleef het beperkt tot wat blikschade. In de finale had ik het best moeilijk met een sterk rijdende Wouter Nijssen. Maar gelukkig kon ik de deur dicht houden tot aan heteinde. Het wordt zonder meer weer een spannend jaar", kwam Wilms fier vertellen. 
Laatste woord voor Bex in zwaartse reeks
Daan Bex
Daan Bex
In Maasmechelen moest Daan Bex (BMW E36) nog Bart Goris (Opel Corsa) en Jonas Kemps (BMW M3) laten voorgaan. Maar de rijder uit Heusden-Zolder reed aan strak tempo en wilde opnieuw in de punten vallen. Hij kreeg wel aardig weerwerk van de jonge Dries Bosmans (BMW Z3) uit Bree. Bosmans reed tweemaal in de reeksen naar een snelle tijd en mocht in de finale vanop de beste plaats van start gaan. Bex kwam goed uit de startblokken en ondervond dat Bosmans ook aardig op het gaspedaal kon drukken, al dook Bosmans als eerste in de Joker-ronde. Maar een verkeerde inschatting deed de snelle BMW van Bosmans rondgaan, waardoor Bex sneller dan verwacht een grote voorsprong kon uitbouwen. Enkel Kemps kwam nog even aandringen, maar Bex bleef netjes overeind en kaapte de volle buit weg. Bart Goris (Opel Corsa  mocht als derde mee op het podium. "Ik reed vandaag puur op tempo, al ondervond ik wel wat weerwerk van Dries Bosmans. Hij was maar liefst drie seconden sneller dan mij in de eerste reeks en dat was best even een moeilijk moment. In de tweede reeks sukkelde ik even in het decor door een verkeerde inschatting in een bocht, maar de schade bleef beperkt. In de derde reeks moest ik voluit gaan met het zicht op de A-finale. De start verliep niet vlekkeloos, want Bosmans kwam even in contact met mij. Even later ging hij zelf in de fout, waardoor de weg open lag om te scoren. Ik reed vandaag met de afstellingen van verleden jaar en dat was duidelijk een goedegok", aldus Daan Bex.
Makkelijke winst voor Van Tiggelen in Promo D
Wim Van Tiggelen
Wim Van Tiggelen
Opnieuw was het een magere bedoeling in de Promo Klasse D. Enkel Wim Van Tiggelen (Peugeot 206) en Tim Hanegreefs (Peugeot 106 Gti) verschenen aan de inschrijvingstafel. Van Tiggelen reed driemaal naar de snelste tijd en ook in de finale was hij het snelste.  
 
Glosso Circuit



Dit artikel werd gepubliceerd door de redactie in Rallycross op maandag 31 maart 2025.
  • St. Paul

Copyright 2000-2025 Autosport.be - Contacteer ons